Zaczynamy

Co takiego rewolucyjnego jest w tej usłudze? A to, że pliki do waszego konta mogą przesyłać wszystkie osoby, nawet te które nie posiadają własnego konta.

Wysyłacie do znajomego e-mail za pośrednictwem serwisu a ten tylko przeciąga swoje pliki w oknie przeglądarki, obserwuje postęp przesyłania i gotowe.

Zobaczcie jak wygląda to w serwisie Dropbox

Logujemy się do własnego konta Dropbox i po lewej stronie klikamy odnośnik – Prośby o pliki. Poniżej przedstawiamy obraz ekranu jaki powinienieś zobaczyć. Kliknij na dużym kółku z krzyżykiem aby stworzyć nową prośbę o pliki oraz katalog na twoim dysku Dropbox, w którym będą przechowywane.

Strona serwisu

Dropbox jak poprosić o pliki

Otwiera się nowe okienko. W pustym polu wpisz nazwę katalogu. Poniżej można zmienić miejsce przechowywania plików, ale ja zawsze zostawiam to bez korekty.

Dropbox jak poprosić o pliki

W następnym kroku wpisz w dolnym polu osobę (adres poczty elektronicznej) lub osoby, które mają przesłać pliki. W górnym polu pojawia się unikatowy adres, który można skopiować i wysłać bezpośrednio, od której potrzebujemy dostać pliki. Po prostu sam musisz wysłać pocztę i dodać w treści ten link.

Dropbox jak poprosić o pliki

Klikasz Wyślij i katalog zostaje utworzony. Teraz już tylko czekasz aż osoba, do której wysłałeś prośbę doda je ze swojego komputera.

Dropbox jak poprosić o pliki
Jak wygląda to od strony osoby, która wysyła pliki?

Osoba ta otrzymuje pocztą elektroniczną wiadomość takiej treści:
Kliknij wielki przycisk – Prześlij pliki

Dropbox jak poprosić o pliki

Zostajesz przekierowany do przeglądarki. Klikasz na przycisk Wybierz pliki i wybierasz je z dysku komputera lub innego miejsca, na którym się znajdują. Potwierdzasz i widzisz listę wszystkich wybranych plików.

Dropbox jak poprosić o pliki

Jeżeli chcesz dodać więcej plików kliknij na odnośnik z plusem i dodaj więcej. Na sam koniec wystarczy kliknąć Prześlij.

Dropbox jak poprosić o pliki

Czas oczekiwania zależy od wielkości plików. Zaczekaj aż stan przesyłania osiągnie 100% i zobaczysz potwierdzenie zakończenia.

Dropbox jak poprosić o pliki

Gotowe! Pliki są już na dysku Dropbox w wybranym na początku katalogu. Oczywiście dostęp ma tylko właściciel konta i osoby, które upoważnił

Dropbox jak poprosić o pliki

Mam nadzieję, że ten krótki poradnik pomoże wam jeszcze lepiej wykorzystać ten serwis do przechowywania swoich plików, zdjęć i dokumentów i co najważniejsze przyspieszy i uelastyczni waszą pracę. Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *